/* /* #BiblioteczkaOrzeszka. Konstytucja 3 MAJA do kolorowania! - TresciwaTresciwa
Kobiece treści, Kultura, Z dzieckiem

#BiblioteczkaOrzeszka. Konstytucja 3 MAJA do kolorowania!

3 maja 2016

Jak rozmawiać z małym dzieckiem o tym jak ważna jest Konstytucja? Jak mu w prosty sposób wytłumaczyć, że to najważniejszy akt prawny w każdym państwie? Próbowałam…

A co to są te „akty sprawne”?

Akty prawne Kochanie! To są takie zasady, do których wszyscy ludzie w kraju muszą się stosować?

A dlaczego?

Bo się tak umawiają!

A dlaczego?

Z kłopotu wybawiła nas babcia. Przywiozła książkę, która co prawda sprowokowała jeszcze więcej pytań, ale jednocześnie wiele rzeczy wyjaśniła. Konstytucja 3 maja do kolorowania. To wiedza na ten temat w pigułce i jednocześnie podróż w przeszłość w towarzystwie kolorowych kredek. 

KONSTYTUCJA 3 MAJA. KSIĄŻKA DO KOLOROWANIA DLA DZIECI

Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się jak żyło się w Polsce w XVIII wieku. Jak wybrano ostatniego króla Polski, dlaczego go porwano, co to była konfederacja barska, szkoła rycerska, czarna procesja, o co chodziło z rozbiorami Polski i jak wyglądały prace nad konstytucją. Ta książka może zainteresować dzieci historią. My czytamy im o ciekawostkach historycznych a one słuchają i kolorują obrazki. Być może również dzięki niej w przyszłości zrozumieją, że nie ma w Polsce ustaw, które byłyby ważniejsze od tych w konstytucji. 

Zdaję sobie sprawę, że Hubi jako czterolatek mało co jeszcze z tej tematyki rozumie, ale jak każde dziecko w tym wieku zadaje mnóstwo pytań. Najbardziej zainteresowała go Szkoła Rycerska, którą założył nasz ostatni król. Pytał, czy jeszcze dalej istnieje i czy mogę go do niej zapisać. On chce przecież zostać superbohaterem :). Tłumaczyłam mu, że to szkoła, która w tamtych czasach kształciła najlepszych oficerów wojska w Polsce. Dla niego wszyscy byli superbohaterami. 

Kolejny rozdział, który spotkał się z dużym zainteresowaniem u mojego dziecka, to ten poświęcony porwaniu króla. Zaatakowana karoca, zagubiony królewski trzewik niczym w bajce o kopciuszku, pogoń za porywaczami. Pytań na ten temat było wiele. Jestem pewna, że w przyszłości zaprocentują a sam temat nie będzie mu z pewnością obcy. Przecież o to chodzi prawda? 

To tak na prawdę pozycja dla dzieci powyżej 6 lat. Jednak moje dziecko przejrzało ją całą. Nie wszystko zrozumiał, jednak od czego są rodzice, którzy odpowiednio ubarwią każdą historię? Cieszę się, że ta książeczka jest w naszej biblioteczce.

A jak Wy rozmawiacie ze swoimi dziećmi na temat Konstytucji?

***

#BiblioteczkaOrzeszka. Konstytucja 3 MAJA do kolorowania!#BiblioteczkaOrzeszka. Konstytucja 3 MAJA do kolorowania!

#BiblioteczkaOrzeszka. Konstytucja 3 MAJA do kolorowania!

#BiblioteczkaOrzeszka. Konstytucja 3 MAJA do kolorowania!

#BiblioteczkaOrzeszka. Konstytucja 3 MAJA do kolorowania!

#BiblioteczkaOrzeszka. Konstytucja 3 MAJA do kolorowania!

***

Sprawdź także

Brak komentarzy

Zostaw komentarz